• ESG RIZIKŲ
  VALDYMAS

  8-oji metinė rizikos valdymo konferencija
  2021 / 09 / 16

  Viešbutis „Kempinski“ (Universiteto g. 14, Vilnius)

Aplinkosaugos, socialinės atsakomybės bei gerosios valdysenos elementai (angl. environmental, social, and governance (ESG)) drauge rodo neginčijamą naują kryptį verslams, kurie nori tapti ir išlikti sėkmingais.

Dalis įmonių šiuos elementus kol kas tebevertina ir įgyvendina tik kaip paviršutiniškus rinkodaros raktažodžius, tačiau pažangūs verslai savo patirtimi jau gali įrodyti, kad strateginis požiūris į ESG mažina rizikas, padeda pasiekti geresnių rezultatų, didinti verslo vertę ir užtikrinti ilgalaikę jo perspektyvą.

Baltic Institute of Corporate Governance (BICG), advokatų kontora COBALT bei SEB bankas kviečia verslo savininkus, kolegialių organų narius bei vadovus į 8-ają metinę rizikos valdymo konferenciją, kurioje šiemet nagrinėsime, kokios rizikos supa verslą, tinkamai neįvertinantį ESG elementų svarbos.

PROGRAMA

8:30

8:30

Pasitikimo kava

9:00

9:00

Sveikinimo žodis

Rytis Ambrazevičius, BICG prezidentas

Irmantas Norkus, COBALT vadovaujantis partneris

Vilius Juzikis, SEB banko valdybos narys, Verslo bankininkystės tarnybos vadovas

Vaidas Mackonis

Vaidas Mackonis

COBALT partneris

9:15

9:15

Nuo atsakomybės iki progreso – kaip išvengti rizikų ir būti vienu žingsniu priekyje?

 • Rizikos už aplinkosaugos pažeidimus – kokia bendrovių, jų vadovų, valdybų atsakomybė?
 • Ar yra teisinis raktas į tvarią įmonę?
 • Ar būti aplinką tausojančia, socialiai atsakinga ir etiška įmone apsimoka?
Vilius Juzikis

Vilius Juzikis

SEB banko valdybos narys, Verslo bankininkystės tarnybos vadovas

9:40

9:40

Tvarumo iššūkis verslui: į(si)pareigojimas įtraukti aplinkos, socialinės atsakomybės ir valdysenos programas į rizikos valdymą

 • ESG rizikų valdymas: „impact IN“ ir „impact OUT“ vertinimas
 • ES taksonomija: reguliavimas, įmonių rizikų valdymas ir ilgalaikė tvarių investicijų perspektyva
 • Tvarumo rizikų vertinimas ir ESG reitingai: visuomenės lūkesčiai ir nauji įmonių tikslai
Giedrė Vilkė

Giedrė Vilkė

„Aboutwear“ generalinė direktorė

10:05

10:05

Tvarumo strategijos įgyvendinimas siekiant patenkinti besikeičiančius vartotojų lūkesčius

 • Kaip kintantys vartotojų lūkesčiai keičia mados verslą ir kokius strateginius sprendimus turėjome priimti vakar, o veiksmus atlikti dabar?
 • Ką reiškia vartotojų absoliutaus skaidrumo poreikis ir kaip tai lemia mūsų sprendimus iš kur mes perkame, pas ką ir kaip gaminame ir kokiu būdu parduodame?
 • Kaip nuosavas prekės ženklas, būdamas arčiausiai vartotojo, padeda surinkti duomenis ir validuoti strateginius sprendimus, bei judėti su greitomis iteracijomis, juos įgyvendinant ir tobulinant.

10:25

10:25

Pertaukėlė

Giedrius Čiurinskas

Giedrius Čiurinskas

„Colemont“ generalinis direktorius

10:55

10:55

ESG rizikų identifikavimas ir valdymas

 • Kokie pagrindiniai rizikų identifikavimo ir vertinimo kriterijai?
 • Kurias šiuolaikinio pasaulio rizikas verslas nepagrįstai pamiršta? Kokios to pasekmės?
 • Kokias rizikų problemas sprendžia draudimas, o kokių ne?
Livia Piermattei

Livia Piermattei

Nepriklausoma didžiausio investicijų valdytojo Europoje „Amundi“ valdybos narė

11:20

11:20

Naujas valdybos lyderystės modelis, užtikrinantis tvarią įmonės veiklą

 • Kaip turi vystytis valdybų lyderystė, kad būtų pasiekta tvari verslo sėkmė?
 • Ar egzistuoja ryšiai tarp skirtingų ESG elementų?
 • Kodėl vis dažniau kalbame apie visų interesų dalininkų, o ne tik akcininkų ekonomiką?

11:55

11:55

Panelinė diskusija

12:30

12:30

Bendravimas, kava

Renginio moderatorius:

Rytis Ambrazevičius, BICG prezidentas

PRANEŠĖJAI

Giedrius Čiurinskas

„Colemont“ generalinis direktorius

Vilius Juzikis

SEB banko valdybos narys, Verslo bankininkystės tarnybos vadovas

Vaidas Mackonis

COBALT partneris

Livia Piermattei

Nepriklausoma didžiausio investicijų valdytojo Europoje „Amundi“ valdybos narė

Giedrė Vilkė

„Aboutwear“ generalinė direktorė

BICG

Giedrius Čiurinskas yra UADBB „Colemont draudimo brokeris“ vadovas, turintis daugiau nei 20 metų patirties rizikų valdymo ir draudimo srityje. Ankstesniosios jo pareigos apėmė nuo rizikų vertinimo vadovo draudimo įmonėje iki licencijuoto draudimo brokerio. Nuo 2012-ųjų yra UADBB „Colemont draudimo brokerio“ savininkas, Baltijos šalių rinkoms pristatęs inovatyvius draudimo sprendimus. 2014-aisiais tapo oficialiu Lloyd‘s of London partneriu. Lietuvos draudimo brokerių Garbės teismo narys bei Lietuvos draudimo įmonių brokerių asociacijos Prezidiumo narys.

Vilius Juzikis verslo bankininkystės ir kreditų srityse įvairiose pozicijose dirba daugiau nei dvidešimt metų, o pastaruosius ketverius metus yra SEB banko valdybos narys, atsakingas už Verslo bankininkystės tarnybą. Anksčiau vadovavo SEB banko Verslo klientų ir institucijų departamentui, beveik ketverius metus - Kredito departamentui, taip pat yra dirbęs SEB grupės kredito padalinyje Švedijoje. Dar anksčiau vadovavo bendrovei „SEB lizingas“, kurioje koordinavo bendrovės integracijos į banko struktūrą procesą, Ekonomikos ir bankininkystės magistro ir bakalauro laipsnius įgijo Vilniaus universitete.

Vaidas Mackonis yra COBALT partneris bei Transporto, logistikos ir transporto infrastruktūros praktikos grupės Lietuvoje vadovas. Ilgametė jo patirtis apima teisės paslaugas transporto sektoriuje, nekilnojamojo turto ir statybų, energetikos, gamtinių išteklių, aplinkosaugos ir infrastruktūros bei ginčų sprendimo srityse. Nuolatos pataria klientams tvarumo ir atsinaujinančių energijos šaltinių programų įgyvendinimo įmonių veikloje klausimais bei aktyviai skatina juos diegti aplinkai draugiškas naujoves ir socialiai progresyvią vadybą. Visapusiškas paminėtų teisės sričių, kurių projektuose jis yra atstovavęs daugeliui stambiausių Lietuvos ir užsienio šalių kompanijų, išmanymas rinkose yra vienos stipriausių profesinių savybių.

Valdyboms tvarumo klausimais patariančios Livios Piermattei patirtis transformuojant įmones į tvarų verslą siekia daugiau nei 30 metų, kai ji į šį procesą galėjo pažvelgti iš keleto perspektyvų – kaip valdybų narė, kaip vadovė ir kaip konsultantė. Dar 2007-aisiais ji prisijungė prie verslo kultūros pokyčių klausimais konsultuojančios Italijos bendrovės „Methodos“, kuri tarp savo klientų skaičiuoja tokias įmones kaip „Lamborghini“, „Vodafone“, „Henkel“, „Heineken“ ir kt. Šiuo metu ji taip pat yra nepriklausoma valdybos narė vienoje didžiausių Europoje investicijų valdymo bendrovių „Amundi“, valdančioje daugiau nei 1,7 trln. eurų vertinamą turtą.

Giedrė Vilkė el. komercijos ir verslo vystymo srityje dirba beveik 15 metų. Kone dešimt iš jų skyrė Pigu.lt verslo auginimui, dirbdama įvairiose vadovaujančiose pozicijose nuo ankstyvos pradžios iki verslas pasiekė 100 mln EUR metinę apyvartą ir tapo vienu didžiausių el. komercijos žaidėjų CEE regione. Paskutinius trejus metus ji dirba su tarptautiniais el. komercijos projektais nuo SaaS sprendimų iki D2C prekės ženklų. Šiuo metu vysto SBA grupei priklausantį drabužių prekės ženklą „About“, kurio pagrindinis išskirtinumas yra tvarumas visoje tiekimo grandinėje.